• zaloguj się
  • utwórz konto

Rekrutacja na studia podyplomowe 2022/2023

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Fizjoterapia i Medycyna Sportowa

Szczegóły
Kod ACK-FiMS
Jednostka organizacyjna Akademickie Centrum Kształcenia
Forma studiów niestacjonarne
Poziom kształcenia studia Podyplomowe
Czas trwania 2 semestry
Godziny otwarcia sekretariatu 9.00-14.00, w soboty od 9.00-13.00 (według grafiku dyżurów)
Wymagany dokument
  • Dokumenty poświadczające wyższe wykształcenie.
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

(pokaż minione tury)

Charakterystyka: studia dla absolwentów kierunków fizjoterapia, medycyna, ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo oraz absolwentów kierunku wychowanie fizyczne  (co najmniej I stopnia) posiadających dodatkowe uprawnienia w zakresie związanym z programem studiów (ukończone studia podyplomowe w zakresie: gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna, dietetyka, żywienie i suplementacja osób aktywnych fizycznie, trener personalny, trener sportu, trener zdrowego stylu życia, odnowa biologiczna, ratownictwo medyczne).

Celem studiów jest przygotowanie do prowadzenia działań fizjotreningu w zespołowych i indywidualnych dyscyplinach sportowych oraz do pracy z osobami po urazach sportowych, jak również z osobami zdrowymi w zakresie profilaktyki i przygotowania sportowego. Studia mają również na celu pogłębienie wiedzy oraz umiejętności praktycznych osób zainteresowanych konkretną dyscypliną sportu oraz współpracą z podmiotami zajmującymi się szkoleniem sportowym, na różnych poziomach zaawansowania sportowego. Zdobyte kwalifikacje pozwolą na podejmowanie pracy w instytucjach sportowych, klubach fitness, ośrodkach i gabinetach odnowy biologicznej oraz SPA I Wellness.

W ramach zajęć proponujemy między innymi: anatomię funkcjonalną oraz fizjologię wysiłku sportowego, trening funkcjonalny, urazy sportowe, metody specjalne w fizjoterapii sportowej oraz operacyjne metody leczenia w traumatologii narządu ruchu,  żywienie i suplementacja w fizjoterapii sportowej i pourazowej, czynniki fizykalne w fizjoterapii sportowej. Absolwenci otrzymują świadectwo ukończenia studiów podyplomowych.

Rodzaj studiów – studia podyplomowe

Koordynator studiów: dr Krystyna Kwaśna, prof. AWF Katowice

Czas trwania: 2 semestry

Zajęcia realizowane w systemie sobotnio – niedzielnym

Koszt jednego semestru: 1 700,- PLN


Zasady rekrutacji na studia

Postępowanie rekrutacyjne dla kandydatów, absolwentów studiów wyższych co najmniej pierwszego stopnia odbywa się na podstawie analizy dostarczonych dokumentów i kolejności zgłoszeń, po zarejestrowaniu się i zapisaniu na studia podyplomowe w systemie IRK.

 

Postępowanie rekrutacyjne i wymagane dokumenty

W procesie postępowania rekrutacyjnego należy w pierwszej kolejności:

  • zapisać się na studia podyplomowe poprzez system IRK,
  • wygenerować ankietę osobową wygenerowaną z systemu IRK,

Po zapisaniu się na studia podyplomowe w systemie IRK należy zamieścić jako załączniki następujące dokumenty:

  • ankietę osobową wygenerowaną z systemu IRK (np. jako pdf),
  • skan dyplomu studiów wyższych co najmniej pierwszego stopnia kierunków fizjoterapia, medycyna, ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo oraz absolwentów kierunku wychowanie fizyczne  (co najmniej I stopnia) posiadających dodatkowe uprawnienia w zakresie związanym z programem studiów (ukończone studia podyplomowe w zakresie: gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna, dietetyka, żywienie i suplementacja osób aktywnych fizycznie, trener personalny, trener sportu, trener zdrowego stylu życia, odnowa biologiczna, ratownictwo medyczne).