Registration 2023/2024

switch registrations cancel selection

The offer displayed on this page is limited to the selected registration. If you want to see the rest of the offer, select a different registration.

Biological regeneration full-time 3-year undergraduate degree

Details
Code O_s_1ST
Organizational unit Faculty of Physiotherapy
Field of studies Biological regeneration
Form of studies full-time
Level of education First-cycle and uniform master-level studies
Educational profile practical
Language(s) of instruction Polish
Admission limit 48
Duration 6 semesters
Required document
  • The final secondary school certificate or equivalent
  Ask a question
There is currently no active phase.

Past phases in this registration:
  • Phase 1 (10.05.2023 12:15 – 12.07.2023 23:59)

Kim będziesz po ukończeniu studiów?

Studia pierwszego stopnia kończą się uzyskaniem tytułu zawodowego licencjata odnowy biologicznej. Odnowa biologiczna zakłada holistyczne podejście do człowieka w znaczeniu poczucia dobrostanu fizycznego, psychicznego i społecznego poprzez dostosowanie form aktywności ruchowej, prawidłowego żywienia oraz metod wspomagających aktywny wypoczynek do indywidualnych potrzeb człowieka. Absolwent kierunku odnowa biologiczna będzie posiadał wiedzę w obszarze anatomii, fizjologii, funkcjonowania organizmu w warunkach wysiłku fizycznego i wypoczynku. Otwiera to drogę do pracy z osobami zdrowymi w różnym wieku w zakresie profilaktyki znużenia, zmęczenia, skutków przewlekłego stresu oraz wysiłku fizycznego ale przede wszystkim w celu przyspieszenia restytucji powysiłkowej sportowca i osoby rekreacyjnie uprawiającej sport. Poznanie mechanizmów działających w przypadku urazów i przeciążeń aparatu ruchu wzbogacone o wiedzę i umiejętności z zakresu ukierunkowanej aktywności fizycznej. pozwoli absolwentowi na pełny udział w procesie regeneracji organizmu, uzupełnianiu deficytów zdrowia. Z kolei podstawowa wiedza i umiejętności z zakresu fizjologii wysiłku fizycznego i oceny funkcjonalnej, treningu sportowego umożliwią udział w programowaniu odnowy biologicznej w zakresie rekreacji i treningu sportowego. Uzyskane kompetencje społeczne będą sprzyjać współpracy specjalisty odnowy biologicznej z wielodyscyplinarnym zespołem: lekarzy i fizjoterapeutów, trenerów, instruktorów, pedagogów oraz psychologów. Absolwent będzie przygotowany do planowania, nadzorowania i optymalnego wykorzystania środków fizykalnych, środków pedagogicznych, technik relaksacyjnych, masażu w systemie odnowy biologicznej, w rekreacji ruchowej, profilaktyce prozdrowotnej, w usługach Wellness oraz w sporcie. Studia umożliwiają pracę w charakterze edukatora odnowy biologicznej w prewencji urazów w sporcie, rekreacji czy też w propagatora zdrowego stylu życia w ośrodkach, w których prowadzona jest profilaktyka prozdrowotna. Absolwent współpracował będzie z otoczeniem społecznym w celu kreowania zachowań prozdrowotnych na szczeblu lokalnym i krajowym. Przygotowany zostanie do prowadzenia działalności gospodarczej oraz samozatrudnienia. Po ukończeniu studiów licencjackich absolwenci będą mogli kontynuować kształcenie na studiach II stopnia, na kierunkach w dziedzinie nauk o zdrowiu i kulturze fizycznej.


Zasady rekrutacji na studia

Postępowanie rekrutacyjne ma charakter konkursowy i uwzględnia sumę punktów uzyskanych przez kandydata na zasadach określonych w Informatorze dla kandydatów na studia 2023/2024, w rozdziale Punkty za maturę lub świadectwo oraz ocenę stanu zdrowia – zdolność do podjęcia studiów, potwierdzoną zaświadczeniem lekarskim wydanym przez lekarza specjalistę medycyny pracy lub uprawnionego do przeprowadzania badań profilaktycznych. Zakwalifikowane do przyjęcia są osoby, które uzyskały kolejno największą sumę punktów, w liczbie zgodnej z limitem przyjęć. W przypadku większej liczby kandydatów z taką samą liczbą punktów rankingowych, plasujących się na granicy limitu przyjęć, stosuje się dodatkowe kryterium, polegające na przeliczeniu średniej punktów rankingowych, przyznanych za wszystkie przedmioty na świadectwie maturalnym, dojrzałości lub świadectwach równoważnych. Kandydaci zakwalifikowani do przyjęcia zobowiązani są do wprowadzenia na swoje konto w systemie IRK skanów dokumentów, o których mowa w Informatorze dla kandydatów na studia 2023/2024 w rozdziale Wymagane dokumenty. Niewprowadzenie skanów dokumentów w terminie do siedmiu dni od daty ogłoszenia listy rankingowej kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia skutkować będzie wydaniem decyzji o odmowie przyjęcia na studia.

Laureaci i finaliści olimpiad stopnia centralnego przyjmowani są w pierwszej kolejności z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego, pod warunkiem wprowadzenia do IRK w terminie do dnia zakończenia rejestracji skanów odpowiednich dokumentów.