Rekrutacja 2023/2024

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Bezpieczeństwo wewnętrzne studia stacjonarne pierwszego stopnia

Szczegóły
Kod BW_s_1ST
Jednostka organizacyjna Wydział Zarządzania Sportem i Turystyką
Kierunek studiów Bezpieczeństwo wewnętrzne
Forma studiów stacjonarne
Poziom kształcenia studia I stopnia - licencjackie
Profil studiów ogólnoakademicki
Języki wykładowe polski
Limit miejsc 96
Czas trwania 6 semestrów
Wymagany dokument
  • Matura lub dokument równoważny
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

(pokaż minione tury)

Kim będziesz po ukończeniu studiów?

Studia pierwszego stopnia kończą się uzyskaniem tytułu zawodowego licencjata. Absolwent uzyska wiedzę z zakresu zagadnień społecznych, prawnych i sprawnościowych tworzących podbudowę dla rozumienia istoty bezpieczeństwa wewnętrznego. Posiądzie umiejętności rozumienia i analizowania zjawisk związanych z bezpieczeństwem w skali globalnej, państwowej, regionalnej i lokalnej. Pozna podstawową wiedzę z zakresu nauk społecznych, praw człowieka i zasad funkcjonowania państwa – jego ustroju i struktury, podziału władzy w administracji publicznej odpowiedzialnej za bezpieczeństwo wewnętrzne, zasady funkcjonowania instytucji państwa, zakres zadań administracji publicznej oraz problematykę zarządzania w sytuacjach kryzysowych. Zdobędzie umiejętności rozwiązania problemów zawodowych oraz uczestniczenia w pracy zespołowej. Będzie przygotowany do kierowania małymi zespołami ludzkimi, komunikowania się z otoczeniem oraz zbierania, hierarchizowania, przetwarzania i przekazywania informacji. Absolwent sprosta wymaganiom stawianym pracownikom administracji publicznej z ukierunkowaniem na jednostki organizacyjne służb państwowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo wewnętrzne państwa. Będzie przygotowany fizycznie do testów sprawnościowych wymaganych podczas rekrutacji do służb mundurowych oraz do podjęcia studiów drugiego stopnia.


Zasady rekrutacji na studia

Postępowanie rekrutacyjne ma charakter konkursowy i uwzględnia sumę punktów uzyskanych przez kandydata. Zakwalifikowane do przyjęcia są osoby, które uzyskały kolejno największą sumę punktów, w liczbie zgodnej z limitem przyjęć. W przypadku większej liczby kandydatów z taką samą liczbą punktów rankingowych, plasujących się na granicy limitu przyjęć, stosuje się dodatkowe kryterium, polegające na przeliczeniu średniej punktów rankingowych, przyznanych za wszystkie przedmioty na świadectwie maturalnym, dojrzałości lub świadectwach równoważnych. Kandydaci zakwalifikowani do przyjęcia zobowiązani są do wprowadzenia na swoje konto w systemie IRK skanów dokumentów, o których mowa w Informatorze dla kandydatów na studia 2023/2024, w rozdziale Wymagane dokumenty. Niewprowadzenie skanów dokumentów w terminie do siedmiu dni od daty ogłoszenia listy rankingowej kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia skutkować będzie wydaniem decyzji o odmowie przyjęcia na studia.

Etapy postępowania kwalifikacyjnego

Etap I – ocena stanu zdrowia - zdolność do podjęcia studiów, potwierdzoną zaświadczeniem lekarskim, wydanym przez lekarza specjalistę medycyny pracy lub lekarza uprawnionego do przeprowadzania badań profilaktycznych. Odpowiedni stan zdrowia, potwierdzony okazanym zaświadczeniem, jest warunkiem dopuszczenia kandydata do drugiego etapu postępowania kwalifikacyjnego.

Etap II – egzamin wstępny sprawdzający sprawność fizyczną obejmujący sprawdziany praktyczne z pokonania toru przeszkód oraz z pływania – kandydat może uzyskać maksymalnie 100 punktów.

Etap III – przyznanie punktów za średnią uzyskaną na egzaminie maturalnym lub egzaminie dojrzałości, na zasadach określonych w Informatorze dla kandydatów na studia 2023/2024w rozdziale Punkty za maturę lub świadectwo.

Laureaci i finaliści olimpiad stopnia centralnego przyjmowani są w pierwszej kolejności z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego, pod warunkiem wprowadzenia do IRK w terminie do dnia zakończenia rejestracji skanów odpowiednich dokumentów.

Egzamin wstępny sprawdzający sprawność fizyczną

Egzamin wstępny sprawdzający sprawność fizyczną obejmuje sprawdziany praktyczne z pokonania toru przeszkód oraz z pływania - opisy sprawdzianów znajdują się Informatorze dla kandydatów na studia 2023/2024

Punkty dodatkowe

Kandydaci posiadający wysokie kwalifikacje sportowe, tj. posiadanie minimum III klasy sportowej lub udział w grach zespołowych na poziomie rozgrywek centralnych, mogą zostać zwolnieni z egzaminu sprawnościowego oraz otrzymują maksymalną liczbę 100 punktów, pod warunkiem wprowadzenia do IRK w terminie do dnia zakończenia rejestracji skanów odpowiednich dokumentów.